MENDELU spouští nový web, je zaměřený na uchazeče

15. 6. 2022 -

Mendelova univerzitě v Brně spouští po téměř dekádě nový web. Ten zůstává základním komunikačním prostředkem školy směrem k veřejnosti. Reaguje na potřeby současnosti, propojení se sociálními sítěmi, mobilními telefony nebo tablety. Cílovou skupinou jsou především uchazeči o studium.

Nový web mendelu.cz univerzita spustí 18. června 2022. „Práce na vývoji byla poměrně náročná, protože v podstatě nejde o jeden web, ale o deset nových, které budeme spouštět postupně. Kromě toho hlavního jsou nové i weby fakult, Institutu celoživotního vzdělávání, školního podniku v Žabčicích nebo naší botanické zahrady. Nový web je uživatelsky přívětivější a stále pro nás zůstává primárním komunikačním prostředkem navenek,“ uvedl prorektor pro internacionalizaci a vnější vztahy Jiří Skládanka.

Vývoj nového webu trval více než dva roky. Novinkou je například vyhledávač studijních programů podle oblastí zájmu. „Web je tak návodnější zejména u těch uchazečů, kteří ještě nemají jasnou představu, co u nás chtějí studovat,“ doplnil Skládanka.

Design webu je jiný než u většiny českých univerzit. „Inspirovali jsme se hodně v zahraničí. Mladí lidé potřebují najít základní informace rychle. Reagují více než v minulosti na fotografie, které jim naše studijní programy lépe přiblíží,“ uvedla vedoucí Oddělení komunikace a marketingu MENDELU Jiřina Studenková.

Budoucí prváci

On-line prohlídka